Sportovci mají zelenou a mohou trénovat. Neplatí to ale pro všechny, na amatéry a děti se nemyslelo

pondělí 20. dubna 2020 ·

V rámci postupného rozvolňování omezení mohou už dnes trénovat sportovci venku ve skupinkách. Týká se to ovšem pouze profesionálů a sportovců pod ministerstvem obrany, vnitra či ministerstva školství. Vydaný plán, jak bude rozvolňování omezení probíhat, tak zapříčinil víc otázek než odpovědí. Z plánu totiž nebylo jasné, kdy se do společného tréninku budou moci zapojit děti a amatérští sportovci. Odpovědi nepřineslo ani ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, kterého se tato problematika týká nejvíc. Tématu se věnují Lidovky.cz.Aneta Lednová (msmt.cz)
„V tuto chvíli nemá MŠMT k dispozici podrobnější informace, abychom vám konkrétně mohli odpovědět na vaše otázky. Můžeme vás jen odkázat na ministerstvo zdravotnictví, které spolu s hygieniky a epidemiology rozhoduje o dalším rozvolňování preventivních podmínek v současné pandemii,“ uvedla Aneta Lednová z MŠMT na dotazy Lidových novin. 

Ministerstvo zdravotnictví už bylo sdílnější a potvrdilo některé obavy mladých sportovců i jejich trenérů či učitelů. „Trénování například amatérských fotbalových klubů či kroužky jsou zahrnuty v rámci rozvolnění od 8. června 2020. Vše však bude záviset na epidemiologické situaci v ČR,“ sdělil tiskový mluvčí David Šíma.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.