Ministerstvo odmítlo kritiku AI za diskriminaci Romů ve školství

pátek 17. dubna 2020 ·

Ministerstvo školství odmítlo kritiku organizace Amnesty International (AI) za diskriminaci Romů v českém školství. Úřad se snaží zajistit co nejlepší podmínky pro vzdělávání všech dětí bez rozdílu, řekla na dotaz ČTK mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Jako problém vidí úřad hlavně vzdělávání dětí z chudých rodin, kterým je podle něj třeba pomoct ve spolupráci s více resorty.
Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde

1 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
17. dubna 2020 v 10:49  

"Úřad se snaží zajistit co nejlepší podmínky vzdělání pro všechny děti bez rozdílu.."

Úřad není v hodinách, ve školách, jinak, než prostřednictvím formulářů, nařízení, vyhlášek, čši apod. Úřad nemůže změnit hluboce zakořeněné nastavení myšlení a emoce dětí, rodičů, učitelů ve vztahu k Romům. Úřad by s tím mohl něco dělat, kdyby úřad financoval relevantní meta výzkumy problematiky, s důkladnou analýzou dobré praxe a lokálních specifik. Tyto by pak úřad mohl doporučit jako povinnou část studia na pedagogických fakultách a pak úřad by mohl, za 10-20 let, odmítat kritiku za diskriminaci Romů ve školství. Dnes, to nejlepší, co úřad může, je být pěkně zticha a chytit se za nos.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.