Nezahálet ani nepřetěžovat, zní ze škol na Litoměřicku. Školy napříč okresem se učení na dálku přizpůsobily

sobota 21. března 2020 ·

Ředitel litoměřické základní školy U Stadionu Milan Sluka uvedl, že přehled učiva a nové úkoly naleznou rodiče i žáci na webových stránkách školy, kde je pro tento účel zřízená nová sekce. „Učitelé tam vkládají úkoly, které děti doma vypracují a hotové je pošlou e-mailem zpátky. Pro rodiče je to samozřejmě náročnější, ale systém zatím funguje,“ řekl Sluka v reportáži Litoměřického deníku.Ředitel Gymnázia v Lovosicích Marek Bušek uvedl, že situace je pro ně složitější, protože na škole budou probíhat maturity. „Zatímco na ostatní studenty se snažíme během domácího vyučování příliš netlačit a nezatěžovat je, neboť vzděláním na dálku se nedá dosáhnout toho, co ve škole, pro maturanty to neplatí. Ti se teď doma musí připravovat mnohem více,“ sdělil Bušek.

Zpětná vazba od učitelů i studentů je vesměs příznivá. „Otázkou zůstává, jak dlouho školy zůstanou uzavřené. Pokud by to mělo trvat například až do května, bude pak nejspíš nutné řešit, zda nezkrátit letní prázdniny nebo nezrušit ročník a od září ho opakovat,“ vyjádřil obavy Bušek s tím, že konkrétní informace ministerstvo školství zatím neuvedlo.


Celý text naleznete v Litoměřickém deníku

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.