Koronavirus je americká biologická zbraň proti Číně. Dezinformační weby šíří desítky "zpráv" o epidemii

neděle 15. března 2020 ·

Do hotelu v Mariánských Lázních navážejí autobusy nemocné Němce, strachovali se v úterý někteří obyvatelé lázeňského města. Dokonce kvůli tomu volala jedna žena i na radnici, aby zakročila. "Volala nějaká paní, že jí zase volala jiná paní... Dezinformační weby, jako jsou Aeronet, AC24 či Sputnik, vydávají v posledních dnech desítky článků podporujících takové zprávy. Kupříkladu bývalý ředitel tiskového odboru prezidenta Václava Klause Petr Hájek na svém webu Protiproud uvedl, že za koronavirem stojí Američané, kteří jej vyvinuli jako biologickou zbraň k oslabení Číny. Tématem se zabývají Hospodářské noviny."Cílem těchto webů je jen nahnat kliky a získat peníze za reklamu," hodnotí analytik Institutu pro politiku a společnost Roman Máca, jenž se zabývá fake news. Podle něj však takové dezinformace nemají na uživatele sociálních sítí velký vliv.

"Lidi tolik nezajímá, zda za virem stojí ilumináti, nebo ne. Spíše dávají na lidová moudra, což je však nebezpečnější," říká Máca. Protože se budou řídit hloupostmi, mohou uškodit sobě či ještě přispět k většímu šíření nákazy. Příkladem je třeba případ z Íránu, kde celkem 36 lidí zemřelo na otravu alkoholem, protože uvěřili šířícím se zprávám, že jeho pitím zabrání nákaze koronavirem. Na podobné rady lze však narazit i na sociálních sítích v Česku. Začátkem března například sdílelo na tři tisíce českých uživatelů Facebooku příspěvek, podle kterého je vhodné pít velké množství horké vody.


Celý text naleznete zde

5 komentářů:

poste.restante řekl(a)...
15. března 2020 v 10:34  

"Česká škola jako nezávislý školský zpravodajský portál publikuje články především k ožehavým školským tématům, jako je aktuálně inkluze, reforma financování regionálního školství, kariérní řád pedagogů, nebo jednotné přijímací řízení."
:-)

Silvie A. řekl(a)...
15. března 2020 v 20:26  

V jedné věci máte nepochybně pravdu, poste.restante: ":-)"

tyrjir řekl(a)...
17. března 2020 v 11:15  

KORONAVIRUS A JEHO ŠÍŘENÍ - TADY JE TO DŮKLADNĚJI A DOCELA VĚCNĚ ROZEBRANÉ :

Původní autor: Tomas Pueyo, odkaz na originál v angličtině
Přeložil: Adam Křivka, Vít Černý, Ondřej Zabloudil Pechník

Zmírnění dopadů vyžaduje silný sociální odstup. Lidé se musí přestat vídat tak, aby rychlost přenosu (R) klesla z R = 2–3, kterých virus dosahuje bez opatření, pod hodnotu R = 1, což snad nakonec povede k jeho úplnému vymizení.
Tato opatření vyžadují zavření firem, obchodů, hromadné dopravy, škol… Čím horší situace, tím větší sociální odstup je potřeba. Čím dřív zavedete tato tvrdá opatření, tím kratší dobu je budete muset udržovat, tím snáze identifikujete vznikající nákazy a tím méně lidí se infikuje.

To je to, co muselo udělat město Wuhan. To je to, co byla Itálie donucena akceptovat. Protože když začne virus roztahovat ramena, jediné, co infikované oblasti zmůžou, je zamezit okamžitě jakémukoliv šíření dál.
Politici, šéfové, ředitelé a vedoucí: Co máte dělat a kdy?

Koronavirus se k vám blíží.

Blíží se exponenciální rychlostí: postupně a pak náhle.
Je to otázka dní. Možná týdne nebo dvou.
Až přijde, váš zdravotnický systém bude přehlcen.
Vaši spoluobčané budou ošetřováni na chodbách.
Vyčerpaní zaměstnanci zdravotnických zařízení budou kolabovat. Někteří zemřou.
Budou se muset rozhodovat, který pacient dostane kyslík a který zemře.
Jediný způsob, jak tomu zabránit, je sociální odstup. Ne zítra.
Dnes.

To znamená udržet co nejvíce lidí doma, počínaje tímto okamžikem.

Jako politik nebo jakákoliv osobnost ve vůdčím postavení, máte moc a odpovědnost bránit postupu koronaviru...

https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-pro%C4%8D-mus%C3%ADme-jednat-hned-6136d561d955
Politici, šéfové, ředitelé a vedoucí: Co máte dělat a kdy?

tyrjir řekl(a)...
17. března 2020 v 11:19  

https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-pro%C4%8D-mus%C3%ADme-jednat-hned-6136d561d955

Jiri Janecek řekl(a)...
18. března 2020 v 4:47  

Ale stejně mi přijde podezřelé, že ty předchozí pokusy se pro lid pojmenovaly podle původního zdroje - ptačí, prasečí - toto je už od začátku koronavirus...

Finis coronat opus.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.