Jak se učit s dětmi doma, když jsou školy dlouho zavřené. Dojde k posunu termínu maturit a přijímaček?

pátek 13. března 2020 ·

Zavření škol se může nejvíce dotknout maturantů a uchazečů o studium na střední škole. Do dvou týdnů padne finální rozhodnutí, zda přijímací zkoušky na SŠ a maturity proběhnou v řádných termínech. „Musíme být připraveni i na variantu posunu,” připustil ministr školství Robert Plaga (ANO) v ČT. Reportáž o dopadech zavření škol přináší server Novinky.„Samotní rodiče by hlavně neměli panikařit. Měsíc bez školní výuky ještě nikoho nepohřbil v jeho dalším vývoji. Nakonec se možná prokáže, nakolik jsou děti schopné samostudia a vlastní orientace v problému, nakolik si jsou schopné práci rozložit, či naopak úspěšně prokrastinovat,“ řekla Novinkám učitelka a výchovná poradkyně Hana Marešová z Křesťanského gymnázia v Praze-Hostivaři.

„Naše gymnázium přistoupilo k domácí výuce ve smyslu zadávání úkolů mailem, vyučující mohou pracovat z domova nebo ze školy. Myslím si, že je to i na dalších školách běžný postup,“ dodala. Takovou praxi potvrdila Novinkám i náměstkyně ostravského primátora a zastupitelka Andrea Hoffmannová, která působila jako učitelka SŠ.

„My připravujeme kompletní převedení na on-line výuku. Naše ZŠ Amos zvažuje několik variant, včetně využívání komunikačního a testového modulu školního systému EduPage,“ popsala místostarostka Psár Martina Běťáková s tím, že obec chystá na webu fórum, kde si budou moci obyvatelé sdílet nabídky a poptávky individuálního hlídání a doučování.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.