Alarmující údaj: Ženy v Česku vydělávají na hodinu o 20 procent méně než muži

pondělí 9. března 2020 ·

Jedná se o třetí největší rozdíl v celé Evropské unii. Více než čtyři pětiny této výdělkové propasti představuje nevysvětlitelný rozdíl, svou roli hraje i diskriminace, říkají vědci z Eurostatu. České ženy navíc mívají vyšší vzdělání než muži. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

2 komentářů:

renives řekl(a)...
9. března 2020 v 14:36  

Proč by měl být alarmující? Máme trh práce. Asi není šance to nějak měnit. Nebo poručíme větru dešti? Jen se o tom mluví... Vlk se nažere a koza zůstává celá.

BP řekl(a)...
9. března 2020 v 18:19  

Ve vládě nebude situace jiná!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.