Nejlepší mladá překladatelka poprvé z Prahy

středa 5. února 2020 ·

Evropská komise oznámila jména 28 mladých překladatelů, kteří zvítězili v překladatelské soutěži pro střední školy Juvenes Translatores . Tématem letošního ročníku byla otázka, jako mohou mladí lidé pomoci utvářet budoucnost Evropy. Překladatelé Evropské komise vybrali vítěze mezi 3 116 soutěžícími ze škol z celé Evropy.Teprve ve 13. ročníku populární celoevropské překladatelské souteže Juvenes Translatores se dočkalo vítězství i jedno z pražských gymnázií. Českou vítězkou soutěže, do které se zapojilo 3 116 studentů ze 740 evropských škol, se stala Eliška Chýlková z Gymnázia Budějovická. Ukončila tak nadvládu českobudějovického Gymnázia Jírovcova, jež ovládlo poslední dva ročníky.

Eliška, která překládala soutěžní text z angličtiny do češtiny, zvítězila v konkurenci 89 studentů z 21 českých středních škol. Svou cenu si převezme na jaře v Bruselu, kde se setká s dalšími 27 vítězi z ostatních zemí EU a s profesionálními překladateli z Evropské komise. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.