Učitelé dostanou výrazně přidáno. Učitelé mateřských, základních a středních škol nyní podepisují nové platové výměry

sobota 18. ledna 2020 ·

„Je tam vidět navýšení o dva až tři tisíce na každého. U nepedagogických pracovníků to dělalo taky dva až tři tisíce,“ potvrdila Právu ředitelka ZŠ a MŠ Stará Ves nad Ondřejnicí na Ostravsku Yvetta Kunzová. Přizvukoval jí i Karel Žemlička ze Základní školy PardubiceSpořilov. „Řádově jde o tisícovky navíc,“ řekl Právu.Hrubá mzda roste kantorům už několik let v řadě. Předloni to bylo o 15 procent, přičemž celá částka šla na tarify. Loni to bylo opět 15 procent, ale do základu šly jen dvě třetiny a zbylá třetina na odměny. V první polovině minulého roku se tak průměrná hrubá mzda učitele vyšplhala na 36 224 korun.

V tarifní tabulce bývá nejvyšší zastoupení ve 12. platové třídě staršími učiteli. Například kantoři s praxí od 27 do 32 let měli loni základ 36 460 měsíčně, letos si polepší o tři tisícovky na 39 380 měsíčně.

To, o kolik se nyní navýší nenárokové složky platu, není zatím jisté vzhledem k tomu, že celá školská soustava zažívá jednu z nejvýraznějších změn od vzniku ČR. Reforma financování má zásadně proměnit fungování škol, zejména rozdělování peněz učitelům a školám, ale dopady to bude mít i na výuku.


Celý text naleznete v Právu

2 komentářů:

BP řekl(a)...
18. ledna 2020 v 19:03  

Aha, takže za rok to bude dělat ten průměrný plat ve školství 45000,- Kč hrubého. Jen mi pořád není jasné, jakým kouzlem toho chce pan ministr s paní ministryní dosáhnout. Slíbili přece přidat již jen 9%.

E.Kocourek řekl(a)...
18. ledna 2020 v 20:05  

Tím kouzlem bude dvouciferná inflace. ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.