Řemeslníků je málo. Pomoci mají mistrovské zkoušky

pátek 13. prosince 2019 ·

Více prestiže, a tím i větší zájem o studium učňovských oborů si slibuje stát od zavedení mistrovských zkoušek pro řemeslníky. Umožní je skládat těm, kteří dosáhnou v předchozích deseti letech alespoň pětileté praxe. V jejím rámci budou uchazeči muset navrhnout a zhotovit „mistrovské dílo“, řídit provedení zakázky a prokázat schopnosti v ekonomickém řízení řemeslnické dílny či živnosti. V případě úspěchu pak obdrží mistrovský list a dostanou ke svému povolání titul mistr. Informuje Deník.Vyplývá to z novely zákona o Hospodářské komoře a Agrární komoře, kterou připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Úřad mimo jiné očekává, že absolventi mistrovské zkoušky díky ní dosáhnou na nadprůměrné finanční ohodnocení. „Mělo by se to odrazit ve vyšším zájmu o tato povolání ze strany mladých lidí, rozhodujících se pro svoji profesní dráhu,“ konstatuje se v materiálu MPO. Pomoci to prý má i vyšší zaměstnanosti lidí starších 55 let, kteří si hůře shánějí uplatnění. Na zavedení mistrovských zkoušek se podílí i ministerstvo školství.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.