Školské obory potvrdily vyhlášení stávky na středu 6.11.

pondělí 4. listopadu 2019 ·

Předseda školských odborů František Dobšík na tiskové konferenci potvrdil vyhlášení stávky na 6.11. Omluvil se zároveň rodičům za komplikace, které jim stávka způsobí.Dobšík zrekapituloval jednání s ministerstvem školství o růstu platů – podle něj ministr Robert Plaga nenaplnil sliby, nevyjednal pro učitele, co vyjednat mohl a nejednal s odbory seriózně.

Podle Dobšíka hrozí, že by peníze určené na nadtarifní složky platů odtekly na financování reformy financování škol, která je stále „velkou neznámou“.

Místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová na tiskové konferenci uvedla, že počty škol, které se ke stávce připojí, vedení odborů nezná.

A Petr Chaluš z Fóra rodičů stávku podpořil – podle něj by rodiče sami měli školy požádat, aby stávkovaly.Zprávu iDNES s využitím zprávy ČTK naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.