Plaga: Odbory nejsou schopny říci, kolik škol bude stávkovat

úterý 5. listopadu 2019 ·

Ministr školství Robert Plaga (ANO) považuje za paradox, že odbory nejsou schopny říci, kolik škol se přesně zapojí do středeční stávky kvůli platům učitelů. Podle něj stávka nebude tak masová, jak bylo deklarováno. Řekl to na tiskové konferenci před zahájením schůze Sněmovny. Místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová v pondělí uvedla, že se ke stávce přihlašuje víc než 50 procent škol, jejich budovy se nemusí ve středu ale úplně zavřít. Odborový svaz bude znát přesný počet stávkujících institucí ve středu dopoledne, míní Seidlová. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Lenka Pokorná řekl(a)...
5. listopadu 2019 v 16:36  

Mnisterstvo si za celá léta nebylo schopno zjistit, že jim na školách chybí kvanta fyzikářů a matikářů, tak by mohlo vědět, že to s tím zjišťováním není žádná prča.

horst řekl(a)...
5. listopadu 2019 v 17:23  

Plaga svými prohlášeními dělá všechno, aby naštval i váhající učitele.

rváčkazvesela řekl(a)...
5. listopadu 2019 v 19:13  

A ministrestvo není schopno mít přehled o tom, kolik nás kde pracuje - loni si to muselo zjišťovat přímo u ředitelů.V digitální době. A to má určitě víc úředníků, než odbory.
Mimochodem PROČ mají odbory hlásit, a komu, kolik nás bude stávkovat?
Hlásí ředitelé škol rodičům - to je důležité.

Jiri Janecek řekl(a)...
6. listopadu 2019 v 3:41  

Nestávkují myslím školy, ale učitelé. Školy (ředitelé) tomu uzpůsobí režim na škole...
Otázka je podobná, jako ptát se MŠMT jak velkou mají jednotliví učitelé nadtarifní složku platu...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.