Školské odbory budou jednat o případné stávce kvůli platu učitelů

pátek 11. října 2019 ·

Vedení školských odborů bude dnes jednat o případném vyhlášení stávky ve školách, a to kvůli růstu platů učitelů. Odboráři jsou od 24. září ve stávkové pohotovosti. S plánovaným navýšením platů pedagogů o deset procent sice souhlasí, ale požadují vše do základu výdělku. Ministr školství Robert Plaga (ANO) navrhuje, aby se čtvrtina peněz rozdělila na odměny. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
11. října 2019 v 11:27  

Můžeme si o odborech, panu Dobšíkovi... myslet cokoli. Teď je ale vhodné, spíše nutné představitele odborů jednomyslně (a to zdůrazňuji) podpořit a do případné stávky se aktivně zapojit. Ne nějakými proklamacemi a podporou, ale aktivně a přímo. Není čas něco "okecávat" řečmi typu, že si nechceme brát děti jako rukojmí. Jednomyslně a všichni. Bez debaty a zbytečných vytáček. Ať premiér splní, co slíbil.

rváčkazvesela řekl(a)...
11. října 2019 v 13:44  

A to je ono, kdo se bojí si vzít děti jako rukojmí, ničeho nedosáhne. Těm robátkům se skutečně NIC zlého nestane. Ale domů nee, doufám :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.