Odbory jsou připraveny vyhlásit jednodenní stávku ve školách

pátek 11. října 2019 ·

Školské odbory jsou připraveny vyhlásit jednodenní stávku ve školách, pokud by v příštích dnech neuspěly s požadavkem zvýšit základ platu učitelů o deset procent od ledna. Nesouhlasí s navrhovaným vládním nařízením, aby se tarify zvedly všem pedagogům stejně o 2700 korun. Rozhodnout chtějí v příštích dnech po dalších jednáních. Novinářům to dnes po zasedání vedení školského svazu řekl předák František Dobšík. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

4 komentářů:

laimes řekl(a)...
11. října 2019 v 16:34  

odbory jsou připraveny a co učitelky ?

E.Kocourek řekl(a)...
11. října 2019 v 23:35  

Spíš jsem odhadoval, že bezzubé odbory se k žádné stávce neodhodlají. Že vymyslí jednodenní stávku mě opravdu nenapadlo. Myslel jsem, že se stávkuje do splnění požadavků. Jednodenní stávky si nikdo nevšimne. ////

rváčkazvesela řekl(a)...
12. října 2019 v 6:43  

No, je to takové "dupy, dupy na chřestýše..."

BP řekl(a)...
12. října 2019 v 17:26  

Až dosáhne průměrný plat ve školství 40 000,- Kč - 45 000,- Kč, pak se můžeme bavit o nějaké další nadtarifní motivační složce ve výši 15 a více %.
Nemůže být nástupní plat od 21840,-Kč - 28630,- Kč a pak nějaká pomyslná odměna, jednou ano, podruhé ne.
Dokud se nesrovnají tarifní platy učitelů s ostatními vysokoškolskými profesemi, řeč o nadtarifech je směšná.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.