Průměrná mzda přesáhla 34 tisíc. Nejvyšší meziroční růst mezd byl ve školství

středa 4. září 2019 ·

Mzdy v Česku rostou dál. Průměrná mzda v letošním druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,2 procenta, tedy o 2290 korun, na rekordních na 34 105 korun, oznámil včera Český statistický úřad (ČSÚ). Dvě třetiny zaměstnanců ale na tento průměr nadále nedosáhnou, upozorňují současně statistici. Realističtější pohled na příjmy umožňuje medián mezd, který představuje středovou hodnotu na mzdové škále. Průměrná mediánová mzda za sledované období stoupla na 29 127 korun. Medián u mužů dosáhl výše 31 764 Kč, u žen činil 26 375 Kč. Informuje Právo.„Hlavním tahounem růstu mezd se stal stát. Nejvyšší meziroční růst mezd totiž vidíme ve školství, pozadu nezůstala ani administrativa. Ve druhém čtvrtletí rostly rychleji mzdy lidem s vyššími příjmy. Už tedy neplatí, že se více přidávalo zaměstnancům na méně kvalifikovaných pozicích. To je dalším důkazem toho, že se začíná chýlit ke konci období, kdy se průmyslové podniky přetahovaly o každého zaměstnance,“ řekla Právu ředitelka Next Finance Markéta Šichtařová.


Celý text naleznete v Právu

3 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
4. září 2019 v 10:24  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
4. září 2019 v 10:28  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
BP řekl(a)...
4. září 2019 v 23:28  

A i přesto mají učitelé pořád jen ten průměr, a to až v padesáti letech.
A tímto tempem přidávání také nikdy tomu průměru neutečeme.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.