On-line seminář: Asistent pedagoga v MŠ – podpora dítěte v MŠ, stimulace rozvoje

úterý 3. září 2019 ·

Cíle setkání: • Přispět k rozšiřování kompetencí vyučujících, které mohou uplatnit při podpoře adaptace a socializace dítěte v prostředí mateřské školy v předškolním vzdělávání; • nabídnout učitelům, asistentům, ale i rodičům konkrétní metodické návody k podpoře socializace dítěte v prostředí mateřské školy; • pomoci dětem v adaptaci na prostředí mateřské školy, podpořit pozici asistenta pedagoga a ujasnit kompetence mezi oběma pedagogickými pracovníky; • setkání se bude věnovat pouze jedné oblasti předškolního vzdělávání, kterou bude aplikovat na fiktivní dítě, jež potřebuje podporu asistenta pedagoga pro naplnění cílů předškolního vzdělávání realizovaných pedagogem.

Primární cílovou skupinou setkání jsou asistenti pedagoga, pedagogové předškolního vzdělávání, kteří hledají různé cesty k tomu, aby upevnili vzájemnou spolupráci a podpořili dítě v adaptaci na kolektiv mateřské školy a tímto naplnili základní úlohu předškolního vzdělávání, která tkví v socializaci dítěte a přijetí ve vrstevnické skupině. Setkání je ale určeno všem, pro něž je problematika předškolního vzdělávání zajímavým tématem.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.