Novozélanďané v Praze představili digitální asistenty, kteří čtou emoce a reagují na ně. Nabídnout je chtějí i školám

čtvrtek 12. září 2019 ·

Pokud se například klient usměje, úsměv mu oplatí. Pokud nakrčí obočí, zeptá se, z čeho je zmatený. Když člověk před počítačem uhne pohledem, digitální asistent se ujistí, zda má o téma nadále zájem. Pokud má člověk před počítačem smutný výraz, robot změní tón a nahodí soucitný výraz. Reportáž o „humanoidech“ přinášejí Hospodářské noviny.


Rachael Rekart (twitter.com)
Humanoidy začínají v zahraničí v poslední době využívat banky. „Jejich klienti se často potřebují svěřit s citlivými záležitostmi, které se týkají peněz, ale nechtějí mít pocit, že je u toho někdo soudí,“ popsala HN Rachael Rekartová ze Soul Machines. Novozélandská firma v tomto týdnu na mezinárodním festivalu Future Port Prague, zaměřeném na technologické novinky, představila své speciální virtuální asistenty, kteří umí rozeznat lidské emoce a reagovat na ně...

Empatičtí roboti by podle ní mohli fungovat jako virtuální terapeuti... Představuje si využití počítačových humanoidů i ve školství, avšak zatím je překážkou vysoká cena. Jeden robot stojí 150 tisíc amerických dolarů.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.