Masarykova univerzita chce odebrat 10 titulů po kontrole závěrečných prací

pátek 30. srpna 2019 ·

Rektor Mikuláš Bek se rozhodl zahájit deset řízení o odebrání titulu poté, co Masarykova univerzita v Brně provedla rozsáhlou kontrolu odevzdaných závěrečných prací v letech 2000 až 2018. Celkem zkontrolovali přes 124 tisíc bakalářských, magisterských a rigorózních prací, důkladněji se univerzita podívala na 1 226 prací. Informuje iDNES.


Mikuláš Bek (twitter.com)
„Byly časy, kdy u nás bylo těžké najít ministra, který by nebyl plagiátor, takže nás to vedlo k tomu si sáhnout do svědomí a podívat se na práce u nás,“ řekl končící rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek s narážkou na aféry někdejší ministryně spravedlnosti Taťány Malé a ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála.

„V deseti případech nejde o rozsudek, ale začátek dalšího přezkoumávání. Smyslem celé rozsáhlé kontroly nebylo jen odhalit konkrétní případy, kde nám zákon nově dovoluje zpětně odebrání titulu, ale prověřit, zda máme správně nastaveny kontrolní mechanismy, a ukázat, jak můžeme naše současné preventivní nástroje proti podvodnému jednání ještě zlepšit,“ komentoval výsledky a další důvody rektor Mikuláš Bek.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
30. srpna 2019 v 7:25  

problém opsané diplomky není problém toho, kdo opsal ,ale problém školy,jelikož to dokazuje ,jaký tam mají chlív,vedoucí práce i oponent na to kašlou ,jinak ba se to nemohlo stát,a bude zajímavé,až někdo,komu ho odeberou,školu zažaluje,ne za odebrání ale za udělení diplomu

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.