Jak to mají mámy? Jsou pod tlakem. Kvůli kojení i kvůli výchově, říká výzkumnice

neděle 18. srpna 2019 ·

Podpora kojení je vhodná, ale měla by to být podpora, ne tlak. Řada matek, které kojit chtěly, ale nemohly, to i několik let poté považuje za svoje selhání, upozorňuje psycholožka Zuzana Masopustová, autorka studie Jak to mají mámy. Od ženy se očekává, že si ze všech možností, jak přistoupit k péči o dítě, vybere ten správný. To nikdo nemůže zvládnout, říká. Je dobře, že je možnost vybrat si, ale měli bychom zmírnit v tom tlaku - my jako společnost i my jako odborníci, dodává v rozhovoru pro DVTV.Celý rozhovor naleznete zde

3 komentářů:

Petr Portwyn řekl(a)...
18. srpna 2019 v 11:44  

Od ženy se očekává, že si ze všech možností, jak přistoupit k péči o dítě, vybere ten správný. To nikdo nemůže zvládnout

Divný. Desetitisíce let to šlo, a najednou to nejde.

laimes řekl(a)...
18. srpna 2019 v 12:57  

kde je můj příspěvek?

Brandtnerová řekl(a)...
20. srpna 2019 v 10:51  

„Od ženy se očekává, že si ze všech možností, jak přistoupit k péči o dítě, vybere ten správný. To nikdo nemůže zvládnout.“

Ani napotřetí, napopáté nebo napodesáté? Ty první pokusy samozřejmě odepíšeme jako povolené ztráty. Nikdo není neomylný, chybovat je lidské a dětí je dnes naštěstí dost. (Ne jako před tisíci lety, to bude to jádro pudla, pane Portwyne.) A když se to přece jen jednou povede, může o tom dotyčná napsat bestseller. Do té doby, ať nás prosím každá taková matka o svém tápání a omylech pravidelně informuje prostřednictvím blogu a sociálních sítí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.