Ve škole se budou anglicky učit Češi s Italy či Indy, založil ji Američan

pátek 26. července 2019 ·

Měl problémy sehnat prostory, pral se s formuláři a potřebnými dokumenty. Jak sám říká, pochopil, proč ve městě žádná anglická základní škola není. Nakonec se ale Američan Dale Lehnhoff nevzdal. V září nastoupí první žáci do Kids English Academy, základní školy v Českých Budějovicích s výukou hlavně v angličtině. Reportáž přináší iDNES.


„Chceme, aby děti přemýšlely kriticky a výuka vycházela z praktických zkušeností. Budeme podporovat jejich kreativitu,“ líčí 57letý Lehnhoff. Škola bude mít první až pátou třídu a nyní má zhruba dvacet žáků. Zájemci se mohou hlásit dál. Zhruba čtvrtina ze současného počtu je z Česka, zbytek ze zahraničí. O výuku projevil zájem například Bosch či Biologické centrum Akademie věd a některé firmy, kde působí zaměstnanci ze zahraničí.

„Máme děti i z Itálie, Indie či Bangladéše. Zájem mají také lidé z Německa. Ze strany velkých firem se zahraničními zaměstnanci cítíme poptávku,“ myslí si Lehnhoff.

Jeho slova potvrzuje primátor Jiří Svoboda: „Pro firmy, které sem přicházejí, je možnost vzdělávání dětí v anglickém jazyce důležitá.“


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.