Edukativní projekt pro studenty "Agent,tzv.společenský": A co jste dělali vy před revolucí?

středa 5. června 2019 ·

Dramaturgicky projekt souvisí s připomenutím 30 let od konce totalitního režimu a tematicky je zaměřen na principy fungování totalitní moci a jejího hlavního nástroje StB a vysvětluje nejen divadelní inscenací, ale následně i diskuzí se studenty, konkrétní vlivy na život obyčejného občana nesvobodného státu. Na intimním příběhu jedné rodiny probouzí otázky týkající se osobní statečnosti, zrady, mravních hodnot ,schopnosti se moci postavit a za jakou cenu. A navíc by měl v mladé generaci probudit potřebu se ptát svých rodičů a prarodičů "A co jste dělali vy před revolucí?"

Edukativní projekt pro studenty "Agent,tzv.společenský" uvádí spolek Testis,z.s., za podpory Nadačního fondu Avast a MČ Praha 7 ve studiu ALTA a v Divadle v Celetné . První uvedení proběhne 4.6.2019 ve Studiu ALTA a následně se projekt odehraje ještě 10x v Praze a několikrát v různých městech ČR v průběhu celého podzimu .

Projekt bude uveden v těchto termínech:

4. a 5.6.2019 Studio Alta
23. a 24.9.2019 Studio Alta
18. a 23.10.2019 Divadlo v Celetné
7.11. 2019 Divadlo v Celetné
27. a 28.11.2019 Studio Alta
2. a 3.12.2019 Divadlo v Celetné vždy v dopoledních hodinách dle domluvy s danými školami.


Další informace naleznete zde

2 komentářů:

jir řekl(a)...
5. června 2019 9:11  

Dělali to co, bylo pro jejich děti to nejlepší.

mirek vaněk řekl(a)...
5. června 2019 9:29  

No jablko nepadá daleko od stromu, takže nečekám velké zříkání se svých rodičů. Navíc málokdo ví, kde je pravda. Dnes už jsou schopni o té době kecat do médií nesmysly i mnozí historikové. Za revoluce bylo spousta spisů Stb skartována. Málokdo je takový fanatik, který je schopen se chubit i svinstvem.
Nebo že bysme hledali dalšího Pavlíka Morozova?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.