MŠMT bude muset reagovat na spor o maturitní úlohu č. 11 v testu z matematiky

středa 29. května 2019 ·

Oldřich Botlík požádal ministerstvo školství o poskytnutí informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím ve věci sporné úlohy č. 11 v didaktickém testu z matematiky z letošního jarního termínu státní maturity. Žádá tyto informace:


Oldřich Botlík (eduin.cz)
a) úplný přehled výsledků úlohy 11, které žáci uvedli, jejich četností a bodů přidělovaných za tyto výsledky – mám na mysli údaje, s nimiž pracovala Nezávislá odborná komise MŠMT pro posouzení maturitního testu z matematiky, než dne 13. 5. 2019 její členové podepsali posudek testu;

b) odpověď na otázku, zda v době od 13. 5. 2019 do dnešního dne Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV) nějak zpřesnilo přehled četností z předchozího bodu;

c) pokud CZVV přehled zpřesnilo, zpřesněný úplný přehled výsledků úlohy 11, které žáci uvedli, jejich četností a bodů přidělovaných za tyto výsledky.

(Mám na mysli údaje za všech 15 700 maturantů, kteří podle údajů CZVV test psali.)Celý text žádosti naleznete zde
Diskusi ke sporné úloze naleznete zde, zde, zde a zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.