Stát pošle Grand Prix v Brně 65 milionů. Ministerstvo školství závod nepodpoří.

čtvrtek 4. dubna 2019 ·

Stát poskytne na pořádání letošní motocyklové Grand Prix České republiky v Brně slíbených 65 milionů korun. V pondělí 15. dubna materiál projedná vláda, hned poté může dotaci Jihomoravskému kraji přeposlat, oznámila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Město Brno chce dát na závod mistrovství světa 15 milionů korun, Jihomoravský kraj již dříve schválil 25 milionů. Podpořit soutěž ale odmítlo ministerstvo školství. Velká cena se koná od 2. do 4. srpna. Informuje Česká televize.

V minulosti na závody dávalo peníze ministerstvo školství. Původně poskytovalo i 70 milionů, loni však oproti očekávání podporu snížilo na 39 milionů, čímž organizátorům vznikly finanční problémy.

Letos ministerstvo školství podle informací ČT Grand Prix nepodpoří. Pořádající spolek, který je zastoupený Brnem a Jihomoravským krajem, nesplnil podle úřadu podmínky dotace. Již loni měl spolek s dotací problém, žádal o sto milionů korun, dostal však pouze 39 milionů. Ministerstvo pak zažaloval.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Q. E. D. řekl(a)...
4. dubna 2019 15:55  

Spolek žádal 100 milionů korun, dostal 39 milionů a ministerstvo zažaloval? Není žádost už z podstaty prosba bez nároku na plnění?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.