Školy zůstávají v černé. Spolek Pedagogická komora požaduje jednání s vládou jinak vyhlásí stávkovou pohotovost

pondělí 1. dubna 2019 ·

Spolek Pedagogická komora vyhlašuje kampaň Školy zůstávají v černé, která se koná v průběhu celého dubna 2019. Cílem je upozornit veřejnost na problémy českého školství. Množství problémů neustále roste, ale vláda je neřeší. Proto žádáme o podporu všechny občany, kterým leží budoucnost českého školství na srdci, aby se jakýmkoliv způsobem zapojili do připravovaných akcí.V návaznosti na otevřený dopis politikům za záchranu českého školství, který podepsalo již 3.700 pedagogů, a akci Den učitelů v černé, do níž se zapojili učitelé z tisícovky českých škol a která měla obrovský mediální ohlas, připravujeme Týden škol v černé. Ten bude probíhat od 8. do 14. dubna 2019.

„Pokud se premiér a příslušní ministři v průběhu dubna nesejdou nad problémy českého školství se zástupci Pedagogické komory, což je největší školský spolek v České republice, k jednání a nedomluvíme se na konkrétních krocích k nápravě současného stavu a termínech jejich realizace, vyhlásíme v květnu stávkovou pohotovost,“ upozorňuje Radek Sárközi, prezident spolku Pedagogická komora.


Další informace naleznete zde

3 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
1. dubna 2019 11:01  

Cílem nové kampaně Týden v černé je dostat do médií a k veřejnosti i jiné informace, než jen platy. Školství má spoustu dalších problémů, které politici neřeší. Proto je delší, aby k tomu byl prostor. A proto se zaměřuje i na rodiče dětí, kteří mohou učitele podpořit :-)

Robert Čapek řekl(a)...
2. dubna 2019 22:01  

Zdá se, že jinak tematicky plochá Pedagogický komora se stává mistrem - v tom, jak ukrást jiným nápady a vydávat je za své. Tak školy zůstávají v černém.... hmmmm. Legrační je ta nabubřeost - "Pokud se premiér a příslušní ministři v průběhu dubna nesejdou nad problémy českého školství se zástupci Pedagogické komory".... proboha! Koho při tom jednání potkají? Dvojku Sarkozy a Wagner :-D Dva nýmandy, kteří zastupují sotva promile učitelů, které nalákali na své věčné naříkání o platech. To jsou ti praví na řešení. Ne chlapci, běžte do té stávky, ať se pobavíme :-D :-D :-D Vám už definitivně velikášství zatemnilo to pod čepicí.

Radek Sárközi řekl(a)...
2. dubna 2019 22:08  

Den učitelů v černé vymyslela slovenská učitelská komora, s níž spolupracujeme. Nejprve jsme této akci vyjádřili podporu. Následně jsme akci pod stejným názvem přenesli do ČR. Nyní organizujeme vlastní originální akci Týden škol v černé. Možná se naopak slovenská komora připojí a podpoří naši kampaň. :-)Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.