Klause mladšího odvolala Sněmovna ze školského výboru.

středa 17. dubna 2019 ·

Poslanci odvolali Václava Klause mladšího ze školského výboru Sněmovny. Vyhověli tak ODS, která usilovala o odvolání Klause poté, co ho vyloučila ze strany. Byl to už druhý pokus občanských demokratů dostat Klause mladšího z čela školského výboru. Pro odvolání Klause hlasovalo 93 ze 150 přítomných. Nepomohlo mu ani to, že návrh podpořila jen necelá čtvrtina klubu ANO a zastali se ho komunisté a také SPD Tomia Okamury, s výjimkou Moniky Jarošové. Informuje iDNES.cz.


Václav Klaus (psp.cz)
Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura připomněl, že Klaus své místo ve školském výboru získal díky politickým dohodám po ustavení Sněmovny, díky nimž ODS ve školském výboru připadla tři křesla a pozice předsedy.

V polovině března ODS Klause mladšího vyloučila ze strany a ze svého klubu ve Sněmovně. „Václav Klaus mladší svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozuje dobré jméno ODS a dělá to i přesto, že byl několikrát varován, poté co dostal něco, co jsme nazvali žlutou kartou,“ řekl po jednání výkonné rady ODS šéf strany Petr Fiala.

Trpělivost s Klausem špičkám ODS přetekla po jeho vystoupení ve Sněmovně, jejíž jednání přirovnal k židovskému výboru rozhodujícímu za druhé světové války, kdo půjde do nacistického transportu hned a kdo až později.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
18. dubna 2019 0:22  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
18. dubna 2019 0:25  

No vida, jak jsou poslanci ODS, ČSSD atd. "zásadoví". V. Klaus mladší založí novou stranu s potenciálem zachytit po vládním poločase kousek jejich "voličského odlivu". Za určitých okolností má potenciál stát se i novým ministrem školství...Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.