Workshop Prevence extremismu a respekt ke kulturním odlišnostem

úterý 12. března 2019 ·

„Přemýšlíte, jak se studenty mluvit na téma extremismu a xenofobie? Hledáte inspiraci pro hodiny občanské nauky, ZSV či dějepisu? Máte chuť sdílet své zkušenosti s kolegy a přispět ke vzniku nových vzdělávacích programů? Potom přijďte na dvoudenní workshop v rámci projektu Občanský průkaz 4.0 Prevence extremismu a respekt ke kulturním odlišnostem, který se bude konat 28. – 29. března 2019 v Olomouci,“ zvou pořadatelé na dvoudenní workshop.

Na co se můžete těšit?

- Na trochu teorie v podání odborníků z Univerzity Palackého,

- na představení nejlepších výukových materiálů a vzdělávacích programů, které vznikly v minulých letech (Petr Šimíček / Jiří Sovadina, dlouholetí editoři portálu moderni-dejiny.cz),

- na praktické ukázky vzdělávacích programů Židovského muzea v Praze, Člověka v tísni a Amnesty International (povedou lektoři z těchto institucí),

- na seznámení s nově vznikajícími materiály a programy odborníků z Univerzity Palackého v Olomouci k tématům demokratické hodnoty a migrace v souvislostech (moderují Pavel Šaradín a Dana Hellová),

- na diskuse a sdílení dobré praxe.

Workshop je zdarma. Navíc nabízíme proplacení cestovného, stravného a náhrady mzdy.


Další informace a možnost registrace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.