Studenti celého světa vyjdou stávkovat za klima. Vše začala mladá Švédka

pátek 15. března 2019 ·

V pátek budou studenti po celé České republice bojovat za životní prostředí. Chtějí od politiků vidět řešení klimatických problémů. Zapojí se tak do mezinárodního projektu nazvaného Fridays for Future. Celá akce je inspirovaná mladičkou Švédkou Gretou Thunbergovou, která v září odmítala kvůli klimatickým změnám chodit do školy. Připomíná iDNES.

Greta Thunberg (twitter.com)

Organizátoři počítají s tisícovkami studentů, kteří se ke stávce připojí. Hlavním centrem má být Malostranské náměstí v Praze, ale napříč republikou se zapojují i další velká města. Událost proběhne i v Brně, Ostravě a dalších menších městech, jako je například Rakovník, Český Krumlov, Pelhřimov nebo Třeboň.

Podle Veroniky Zemanové, která je mluvčí Fridays for Future Česká republika, je cílem dostat téma klimatické změny do veřejného prostoru.

„Přijde nám, že je to téma, které média málo zdůrazňují. Zároveň je pro nás primární, abychom donutili české politiky spolupracovat s vědci a nastolili nějaká řešení a zákony, které by mohly naší zemi posunout mnohem dále a omezily se tím například skleníkové plyny,“ vyjmenovává spoluorganizátorka.


Celý text a přímý přenos z akce naleznete zde

10 komentářů:

aknelka řekl(a)...
15. března 2019 9:38  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Michal Komárek řekl(a)...
15. března 2019 9:55  

aknelka

Agresivní urážlivé diskuse nepřebírá ČŠ ani z jiných médií

Kdo si chce poslechnout odkazovaný rozhovor se středoškoláky, může tak bez rušení urážkami učinit zde

https://wave.rozhlas.cz/ted-je-ten-nejvyssi-cas-panikarit-stredoskolsti-studenti-v-cesku-se-pripojuji-ke-7775295

PP řekl(a)...
15. března 2019 12:14  

Žádná diskuze nezmění fakt, že jde o stejnou věc, jako když Kocourkovští lovili světlo do pytlů.
Je to k ničemu a slouží to jen k vyvolání pocitu viny - prvotního hříchu. Od středověku beze změny způsob, jak ovládat tupý dav.

aknelka řekl(a)...
15. března 2019 13:42  

Pane Komárku, vy nikdy nezklamete. Já si sice pustila (a dala jsem sem odkaz) rozhovor se středoškoláky, ale vy jste se rozhodl reagovat na diskusi pod videem. A rozhodl jste se vše uvést na pravou míru.
Ale stejně se mi to moc líbí:
"...mně je třeba 17 a ... nemám čas na to, abych vystudoval školu a aby se ze mě stal vědec nebo politik.... "
Jo a do diskuse jsem se nezapojila ;). Díky, že jste mě na ni upozorniL.

Mimochodem - výročí okupace pro vás důležité není?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
15. března 2019 16:04  

Pro srovnání. https://www.reflex.cz/clanek/komentare/93821/klimaticke-zaskolactvi-ekologiste-cynicky-zneuzivaji-mentalne-postizenou-divku.html

Michal Komárek řekl(a)...
15. března 2019 16:33  

Pane Sotoláři, nevím, co myslíte tím "pro srovnání", tedy co s čím srovnáváte, nicméně pokud téma sledujete, víte, že Ivan Brezina je dlouhá léta tvrdě vyhraněný "antiekologista", takže jeho komentář nijak nepřekvapí, a zároveň ho jistě nelze brát jako nějaké objektivní zpravodajství. Jeho útok na Gretu Thunbergovou a obecně lidi s Aspergerovým syndromem mi navíc k tomu připadá ještě nechutný.

PP řekl(a)...
15. března 2019 17:00  

Nechutný vám přijde každý argument, pane Komárku, který má hlavu a patu.
Nejde o nic jiného, než fanatické poblouznění. A čím dříve na to přijdete, tím méně vás to bude stát.
Doslova.

Nowak řekl(a)...
15. března 2019 18:57  

Pokud zůstaneme v obecné rovině, tak jde o fanatické poblouznění. Pokud se zeptáme, co u nás dál s hnědým uhlím - prolomíme limity těžby, budeme dál provozovat uhelné elektrárny - pak je z toho aktuální společenské a politické téma k řešení.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
16. března 2019 14:39  

Někdo je vyhraněný antiekologista, někdo vyhraněý ekologista. U obou mě děsí ta "vyhraněnost". Jako u inkluzivistů.

Tajný Učitel řekl(a)...
17. března 2019 20:30  

Až budem jednou sedět u ohně v ruinách našich domů, budem si možná říkat, že jsem měli být krapet víc vyhranění.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.