Kantoři berou průměrně 35 tisíc, cíl je ale daleko

středa 27. března 2019 ·

Podle čerstvých statistik ministerstva školství se v uplynulém roce zvedly platy učitelů o 11 procent (o 3457 korun) na průměrných 35 089 korun hrubého. Loňská celorepubliková mzda činila 31 885 korun hrubého měsíčně. Kantoři tak berou 110 procent průměru v zemi. Odbory v souladu s většinou parlamentních stran přitom požadují, aby už příští rok učitelé dosáhli na 130 procent celostátního průměru. Informuje deník Právo.„To se už nestihne, ale pokud máme zajistit, aby se na učitelství dávali mladí lidé a zkušení neodcházeli za lepším, pak musíme zajistit, aby ty platy rostly alespoň stejně jako minulý rok. Mělo-li by to být pro příští rok opět o 15 procent, musí to být celkově ještě o tři čtyři miliardy víc, než to bylo na letošek,“ řekl Právu šéf školských odborů František Dobšík.


Celý text naleznete v Právu

2 komentářů:

BP řekl(a)...
27. března 2019 13:49  

Ano, můj průměrný měsíční plat za loňský rok dosáhl rovných 35 200,- Kč hrubého měsíčně (se všemi odměnami!). A to jsem byla už "před smrtí". Začínající učitelé nedosáhli ani na průměr 30 000,- Kč. Takže jedině spolu s těmi odměnami na ministerstvu to může dělat onen průměr příjmů ve školství. Jinak se mi tomu opravdu nechce věřit.

mirek vaněk řekl(a)...
28. března 2019 7:43  

To je problém se statistikou. Nacpou do toho i přesčasové hodiny a nadúvazky - vysoká nemocnost učitelů. No a když započítají vedení školy pak se ten průměr vyhoupne hned výš. To je něco podobného jako zdravotní sestry, taky vysoký průměr, ale nikde nejsou zohledněny hodiny služeb.
Kdyby to bylo tak hezké, tak chce být každý učitelem či zdravotní sestrou.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.