Ve školách přibývá učitelů, podle ředitelů to ale nestačí. Potíže mají střední školy. Ministerstvo udělalo nový průzkum

středa 27. března 2019 ·

Ačkoli v posledních letech celkově přibylo učitelů, podle zástupců ředitelů škol je jich stále nedostatek. Dohromady bylo loni v regionálním školství kolem 158 000 učitelů, tedy asi o 5500 víc než o tři roky dříve. Počet pedagogů stoupl hlavně v mateřských a základních školách, kde ale vzrostlo i množství žáků. Naopak na středních a vyšších odborných školách v uplynulém období pedagogů i dětí ubývalo. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.