Gymnázium, nebo učiliště? Ostravské školy zavedou nově kariérní poradce

středa 27. února 2019 ·

Především žákům osmých a devátých tříd poradí nově na ostravských základních školách s volbou povolání kariérní poradci. První z nich budou vyškolení do konce roku. Poradci zhodnotí prospěch žáků, ale i jejich zájmy. Poskytnou kontakty na střední školy, firmy či volnočasové instituce a pomůžou jim zorientovat se v nepřeberném množství informací. Informuje MF DNES.


Andrea Hoffmannová (ostrava.pirati.cz)
„Je důležité pracovat s dětmi v okamžiku, kdy se rozhodují o své budoucnosti. Poradcům dáme k dispozici kontakty firem v regionu a také možnost umisťovat děti na workshopy, které pořádáme nebo platíme,“ sdělila náměstkyně pro školství Andrea Hoffmannová.

Cílem je kromě vzniku pozic poradců vytvořit síť odborníků z praxe, kteří školám zprostředkují komunikaci se zaměstnavateli, zajistí odborné stáže, workshopy či projektové dny. Ostrava tím chce reagovat na vývoj na trhu práce. Sledovat bude konkrétní čísla o jeho stavu i odhady vývoje.

Současná legislativa podle náměstkyně vznik pozic kariérních poradců nepodporuje, město tedy v pilotním projektu poskytne peníze na prvních dvacet míst ze svého. Vzniknou ve školách, které o to projeví zájem.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.