Kulatý stůl SKAV a EDUin: Zakázat mobily ve školách – ano či ne?

pátek 11. ledna 2019 ·

Cílem kulatého stolu hledat odpovědi na otázky: Jak má škola přistupovat k mobilům žáků? Kdo má kompetenci používání mobilů ve škole regulovat? Jaká je role osobních mobilních zařízení žáků ve výuce? Jak se bránit nevhodnému využití a nežádoucí závislosti žáků na mobilech? Jak podpořit socializaci žáků v rámci školy? Potřebujeme zákon upravující používání mobilů ve školách?

Potvrzení účastníci panelové diskuze:

Jan Kršňák / Institut pro podporu inovativního vzdělávání
Miriam Sedláčková / Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Radka Jandová / Asociace Montessori ČR (změna v obsazení panelu)
Petr Karvánek / ZŠ a MŠ Antonína Čermáka, Praha 6
Samuel Šulc / Česká středoškolská unie
Martin Provazník / ZŠ Strossmayerovo nám., Praha 7
Bořivoj Brdička / Jednota školských informatiků, SKAV

Debata se koná 17. ledna od 14.00 do 16.00 v ZŠ Vodičkova v Praze.


Další informace naleznete zde

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
11. ledna 2019 v 6:50  

O čem diskuze? Ani jeden extrém není dobrý.

laimes řekl(a)...
11. ledna 2019 v 14:18  

k čemu potřebuje žák ve škole mobil? v usa na některých školách mobily nejsou prý opatřetí v boji s terorismem a nikdo o tom nedebatuje,potřebuje li rodič sdělit něco nutně dítěti volá do školy a naopak žák jde za asistentem a ten volá rodiči ze školního mobilu a dítě pohovoří s matkou,zádný problém,cotu chcete řešit?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.