„Minisčítání“ na školách: Žáci by zrušili hudební výchovu. Na dalších místech je čeština, fyzika a chemie

pondělí 3. prosince 2018 ·

Český statistický úřad letos zopakoval úspěšné minisčítání, které se poprvé uskutečnilo v roce 2010 a naposledy před třemi lety. Chce tímto způsobem přiblížit statistiku dětem ve škole a ukázat, že se s její pomocí dají posbírat, analyzovat a zpracovat různá data a informace. Děti odpovídaly na celkem devatenáct otázek. Musely být atraktivní i zábavné. Informuje MF DNES.

„Žáci a studenti ve věku od 9 do 15 let díky tomu mohou zjistit, že statistika může být poučná i zábavná. Naučí se například číst v grafech a tabulkách a vyhodnocovat informace získané z výsledků,“ upozornil Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu. „Údaje ze šetření mohou využít také učitelé při výuce v hodinách matematiky, občanské nauky a dalších předmětů,“ dodal.

Kdyby byly děti na místě ministra školství, nejraději by – celkem překvapivě – zrušily hudební výchovu, která nasbírala v rámci celé republiky 21,3 procenta a ve Zlínském kraji ještě o něco více. Hned po ní by byl na řadě český jazyk, fyzika a chemie. Vůbec nejméně jim vadí informatika, tělocvik a občanská nauka, bez problémů snesou i cizí jazyky.

Celý text naleznete v MF DNES

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
3. prosince 2018 11:57

Ať žije kulturní český národ. Byly doby, kdy nám kulturnost obyvatelstva v cizině záviděli. Co čech, to muzikant už dávno neplatí.

Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.

Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.

WebArchiv - archiv českého webu