Ekocentra chtějí ukázat učitelům, jak učit venku

neděle 23. prosince 2018 ·

Ekoncentra společně reagují na nedávno zveřejněná zjištění České školní inspekce, podle níž úroveň skutečného vzdělání dramaticky pokulhává za stanoveným rámcovým vzdělávacím programem (RVP) z důvodu předimenzovaného obsahu. Podle inspekce chybí také metody, které u dětí vzbuzují zájem o vzdělání a prohlubují jejich znalosti. Informuje enviweb.cz.
Martin Kříž (ucimesevenku.cz)
"Smyslem naší iniciativy je ukázat učitelům, že venku se učí jinak a lépe," uvedl ředitel společnosti Chaloupky Martin Kříž. Světové průzkumy podle něj ukázaly, že až 80 procentům dětí styl klasické výuky spojené se sezením v lavicích nevyhovuje. "To, že píší rukou, propojí mozkové hemisféry jen velmi málo, zatímco pohyb venku je mnohem účinnější," soudí.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.