Vyhánění aut z okolí škol ve Vídni nabírá na síle, první pokus měl úspěch

středa 14. listopadu 2018 ·

Vídeňany zaujal pokus s časově omezeným uzavíráním ulic u škol pro motorová vozidla. Dvouměsíční pilotní projekt ve čtvrti Leopoldstadt byl úspěšný a bude z něj trvalé opatření. Uvedla to agentura Mobilitätsagentur, která se zasazuje o více pohybu pěšky nebo na kole. Inspirovat se chtějí i další školy. Informuje iDNES.cz.

Experiment probíhal u obecné školy Vereinsgasse ve 2. obvodu rakouské metropole, Leopoldstadtu, od 10. září do 2. listopadu. Ve dnech konání výuky u ní od 07:45 do 08:15 platil zákaz vjezdu aut, motorek a dalších motorových vozidel.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.