Ministryně Maláčová chce státní podporu mikrojeslí pro děti do čtyř let

pátek 2. listopadu 2018 ·

Pomoci rodinám s nejmenšími dětmi do čtyř let má podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové z ČSSD rozvoj mikrojeslí. Do konce roku přinese vládě zákon, podle nějž by stát přispíval na provoz mikrojeslí, a to 7 500 korun měsíčně na dítě. V mikrojeslích, které by mohly být i v domácnosti, by mohly být najednou maximálně čtyři děti. Informuje iDNES.cz.


Jana Maláčová (vlada.cz)
„Příspěvek od rodičů za mikrojesle chceme zastropovat na třetině minimální mzdy, takže dnes 4 tisíce korun,“ řekla iDNES.cz Maláčová. Podmínkou fungování mikrojeslí má být to, že by byly v provozu každý pracovní den aspoň šest hodin. Taková pravidla pro mikrojesle by podle ministryně mohla fungovat od roku 2020.

Zatím v Česku existuje zhruba sedm desítek mikrojeslí financovaných jako pilotní projekt z Evropského sociálního fondu. „Je to věc, kterou jsme zkopírovali z Německa, Rakouska, Skandinávie a z Francie. Je to typ předškolní služby, péče o nejmenší děti od půl roku. Děti tam mohou být do zahájení předškolní docházky, ale dotaci budeme poskytovat do čtvrtých narozenin, protože si myslíme, že by pak děti měly jít do školky,“ řekla ministryně.


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
2. listopadu 2018 v 9:11  

Pohled z opačné strany...

Pedagogická komora: Jednání s ministryní Janou Maláčovou o dětských skupinách, mateřských školách a platech pedagogů

https://www.pedagogicka-komora.cz/2018/11/jednani-s-ministryni-janou-malacovou-o.html

laimes řekl(a)...
2. listopadu 2018 v 10:05  

stát musí nechat rodinu a děti do 6ti let věku na pokoje a nemá se zabývat školkami a jeslemi,to je soukromá věc rodiny

Petr řekl(a)...
3. listopadu 2018 v 20:23  

Jasné jasné... a ženský patří k plotně a homosexuálové už nás plánují zotročit

Pavel Doležel řekl(a)...
4. listopadu 2018 v 9:50  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.