Školám chybějí peníze, snižují učitelům osobní ohodnocení

čtvrtek 22. listopadu 2018 ·

Stovky učitelů nedávno dostaly nové platové výměry. A řada z nich se nestačila divit. Pokud měli nějaké osobní ohodnocení, velké části z nich se snížilo nebo nemají žádné. „Letos v září mi byl snížen osobní příplatek ze 700 Kč na 350 Kč,“ říká například vychovatelka ze školy na Moravě. V rozpočtech škol chybějí peníze a výplaty se tak kantorům krátí v nadtarifní složce. Informuje MF DNES.


Robert Plaga (msmt.cz)
Ministerstvo školství chce prosadit výraznější zvýšení platů v následujících letech. „Návrh postupného navyšování rozpočtu na platy ve školství, který schválila vláda, počítá od ledna příštího roku s patnácti procenty pro učitele a deseti procenty pro nepedagogické pracovníky. V roce 2021 by pak učitelé měli brát průměrně 46 tisíc korun a nepedagogové 22 700 korun. S novelou financování regionálního školství, která začne platit od ledna roku 2020, vznikne větší prostor i pro takzvanou netarifní složku platu. Ta dnes dělá zhruba osm procent. Věřím, že se toto číslo přiblíží dvaceti procentům,“ vyjmenoval ministr Plaga.


Celý text naleznete zde

9 komentářů:

Unknown řekl(a)...
22. listopadu 2018 v 20:26  

Co účíme jsou povětšině Váší děti. Jak chcete....učitel

laimes řekl(a)...
23. listopadu 2018 v 10:45  

vy nemáte co učit, vy se máte postarat o komfortní prostředí svých klientů

Radek Sárközi řekl(a)...
23. listopadu 2018 v 12:52  

Školám chybějí peníze, snižují učitelům osobní ohodnocení

Článek vznikl na podnět Pedagogické komory. :-)

https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20181122/281608126479060

BP řekl(a)...
23. listopadu 2018 v 16:14  

Zajímalo by mě, jakým zázrakem se to stane, že v roce 2021 bude ve školství průměrný plat 46000,-. Dnes je to tuším kolem 32000,- Kč. Po Novém roce to bude jen o 10% více, tzn. 35000,- a pak to poskočí za dva roky o 11000,-???????????????
Ha, ha, ha.
Nenechte se vysmát!

laimes řekl(a)...
23. listopadu 2018 v 20:00  

BP/ velmi jednoduše,jako v pobaltí: stačí dvě opatření:
1/učit pouze aprobovaně
2/úvazek min 25 hod

BP řekl(a)...
23. listopadu 2018 v 21:24  

Laimes: Už teď se učí pouze aprobovaně a na malých školách je problém naplnit všem úvazek na 21/22 hodin. A pak se stává, že se jednohodinové předměty učí neaprobovaně.

laimes řekl(a)...
25. listopadu 2018 v 8:40  

BP/na zš kde je po jedné třídě v ročníku se učí aprobovaně tak půlka předmětl,když dobře,problém je,že nikdo si nedovolí zrušit školu,která je na 30-50% kapacity,stát tak vyhazuje peníze,žiju v údolí kde je na 30 km 6 zš,jedna po dvou třídách v ročníku (třída cca 20 žáků)zbytek po jedné třídě,ve vedlejším údolí podobně

BP řekl(a)...
25. listopadu 2018 v 12:33  

laimes: Možná, že to pořád vyjde levněji, než tam zařídit pravidelnou dopravní obslužnost.

BP řekl(a)...
25. listopadu 2018 v 12:39  

Laimes: Vím o čem mluvím. 12. rok v kuse dojíždím z krajského města do menších měst. Je to drahé a časově náročné.
Na začátku své kariéry, ještě za tzv. totáče jsem dojížděla do vesnic 5 let a mnohdy se mi stávalo hlavně v posledním roce, že jsem přišla do školy pozdě, poněvadž mi ujel autobus a já jsem byla nucena poslední 4 km absolvovat pěšky. Bylo to tehdy kvůli velké rekonstrukci jedné křižovatky, která trvala rok. Já jsem musela během cesty dvakrát přestupovat a poslední spoj na mě vždycky nečekal.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.