Hlasy ke školské koncepci si protiřečí – spor je například o víceletá gymnázia

úterý 20. listopadu 2018 ·

Řádově desítky ředitelů nejrůznějších škol, institucí, představitelů profesních orgánů a institucí připomínkovalo analytickou a strategickou část koncepce středního školství v Karlovarském kraji. Nejvíce připomínek přišlo od ředitelů středních škol a gymnázií. Zatímco ti první žádají zrušení několika tříd gymnázií, včetně víceletých, jejich ředitelé to odmítají. Namítají, že by tím došlo ke snížení vzdělanosti v době, kdy chybějí v regionu lékaři a učitelé, kteří se právě z gymnázií nejčastěji profilují. Informuje deník Právo.


Proti víceletým gymnáziím se postavila i část ředitelů základních škol, podle kterých odchod nadaných žáků poznamenává atmosféru ve třídách. Víceletých gymnázií se ale zastaly radnice menších měst. Naopak podle vedení sokolovské radnice stačí jen jedna třída víceletého gymnázia v okrese.


Celý text naleznete v deníku Právo

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.