Projekt na podporu kariérového poradenství a technického i přírodovědného vzdělávání zatraktivní školákům výuku

pondělí 15. října 2018 ·

Projekt na podporu kariérového poradenství a technického i přírodovědného vzdělávání pod zkratkou OKAP (Odborné kariérové a polytechnické vzdělávání) spustil se začátkem školního roku Moravskoslezský kraj. Zapojí se střední, základní i mateřské školy z regionu. OKAP má cíl zvýšit úroveň i atraktivitu výuky ve školách zejména v technických oborech, hlavně strojírenských a elektrotechnických. Informuje deník Právo.


Stanislav Folwarczny (msk.cz)
Projekt poběží až do roku 2021 a stát bude 200 miliónů korun: pětaosmdesát procent zaplatí evropská dotace, 10 procent stát a pět procent kraj. Jeho součástí je i zřízení šachových kroužků v základních školách pro podporu matematické gramotnosti. „Je o ně velký zájem. Měli jsme naplánováno, že jich bude 70, již teď je zájem o 80,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Stanislav Folwarczny.

Peníze budou využity i na profesní růst pedagogů, kteří si budou moci rozšířit teoretické znalosti i praktickou zručnost například v kurzech svařování nebo automechaniky.


Celý text naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.