S inkluzí pomáhají rodičům i pedagogům centra podpory NIDV

středa 5. září 2018 ·

Jste pedagog a řešíte nástup žáka s poruchou autistického spektra do třídy? Chcete se jako rodič zorientovat v možnostech podpory ve vzdělávání, na které má nárok vaše dítě? Potřebujete jako ředitel školy zkonzultovat systém financování, organizaci výuky nebo způsob, jak nastavit kulturu dobré školy? I tento školní rok jsou pro pedagogy a širší veřejnost otevřena na všech krajských pracovištích Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) centra podpory v oblasti společného (inkluzivního) vzdělávání, kde se na podobné otázky zaměřují.


„Centra podpory fungují jako místo první pomoci pedagogům nebo rodičům, kteří se potýkají s problémy z oblasti inkluzivního vzdělávání. Zároveň zde školy mohou řešit i dlouhodobější otázky jako například nastavení správného fungování školního poradenského pracoviště, kultury školy nebo zdravých vztahů ve třídě. Osobní či telefonické poradenství poskytujeme v konzultačních hodinách po celý rok zdarma. Organizujeme také informační semináře, kde se účastníci mohou ptát našich odborníků na vše, co je zajímá nebo trápí,“ upřesňuje fungování center jejich regionální metodička Klára Horáčková.

Krajská pracoviště NIDV rozšířila fungování center podpory do oblasti společného vzdělávání v rámci projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B) v říjnu minulého roku. Pracovníci center neposkytují pouze konzultace a poradenství, ale pořádají také informační semináře pro veřejnost. I v letošním roce jsou plánovány v každém kraji hned čtyři akce k tématům jako podpora nadaných žáků, nepochopení tzv. inkluzivní novely školského zákona, spolupráce s asistentem pedagoga nebo práce s žáky s různými vzdělávacími potřebami. Centra zároveň budují databáze užitečných kontaktů na specializovaná zařízení či organizace ve svém kraji, které stále rozšiřují o nové subjekty. Každé centrum také úzce spolupracuje s krajskou sítí 24 škol a školských zařízení, které se do projektu APIV B zapojily. Profesní i vzdělávací podporu tak již začalo nebo začne čerpat více než 360 škol.


Další informace naleznete zde

1 komentářů:

Ferda44 řekl(a)...
5. září 2018 v 10:08  

Pár těch blábolivých aktivit NIDV jsem absolvoval.
Je to stejně k ničemu jako kontakt se školním inspektorem - o užitečnosti debaty s nám Píclem či posledními třemi ministry nemluvě.
Školství nevzkvétá!!!
Ferda

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.