Ministerstvo povolilo 21 nových soukromých základních škol, polovinu žádostí zamítlo

pondělí 3. září 2018 ·

Ministerstvo školství letos zamítlo polovinu ze 48 žádostí o vznik soukromé základní školy. Tři žádosti vzali uchazeči zpět. Od září tak může začít fungovat 21 nových zařízení. Opakuje se situace z předchozího roku, kdy resort odmítal školy zapisovat kvůli dostatečné kapacitě těch stávajících. Informuje Český rozhlas.


Podle mluvčí resortu školství Jarmily Balážové je možné nové školy zapsat v oblastech, kde je nedostatečná kapacita škol stávajících. Ministerstvo počet míst zjišťuje v rejstříku škol. Jenže ten nemusí být aktuální. Potvrzuje to příklad zamítnuté Dobré montessori školy ve Zlíně, jak popsala její zakladatelka Petra Sakáčová.

„Nám se město vyjádřilo hlavně k Základní škole Dřevnická. Zapsaná kapacita je 1000 žáků a skutečná kapacita 420 žáků,“ řekla Radiožurnálu zakladatelka školy Petra Sakáčová. U ministerstva přesto neuspěla.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.