Do konce října mohou sportovní kluby žádat o celkem 1,5 mld. Kč na podporu sportování dětí a mládeže

neděle 30. září 2018 ·

MŠMT je připraveno poskytnout v příštím roce až 1,5 miliardy Kč na sportování dětí a mládeže ve sportovních klubech. Ve srovnání s minulým rokem došlo k navýšení finančních prostředků neinvestičního programu Můj klub o více než jednu třetinu. Zároveň byly zásadně zjednodušeny podmínky pro podávání žádostí. Stát dále očekává od krajů a obcí, jako důležitých partnerů v oblasti rozvoje sportu, že se připojí a podpoří kluby ze svých rozpočtů.


„Nadále usilujeme o dostupnější sport pro děti, a proto navyšujeme podporu trenérů, provozu sportovních zařízení a nákupu sportovního vybavení. Program Můj klub představuje zásadní nástroj pro rozvoj sportu v obcích. Proto je nutné, aby se vedle státu připojily kraje a obce a podpořily sportovní kluby ze svých rozpočtů,“ řekl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Program Můj klub je zaměřen na zabezpečení sportovní a pohybové činnosti dětí a mládeže ve věkové kategorii do 23 let. MŠMT podmínky programu zásadně proti minulému roku zjednodušilo, čímž bude vypracování žádostí pro kluby ještě snadnější, a zároveň program vyhlásilo dříve.

„Pokud žadatelé budou mít včas informaci o výši podpory, lépe připraví rozpočet na rok 2019. Obce budou moci tuto základní podporu zohlednit při rozdělování místních dotací tak, aby podporu klubů z MŠMT doplnily a diferencovaly. Sportovní kluby dostanou více prostředků a využití státních a obecních zdrojů bude efektivnější,“ komentoval vyhlášení výzvy Můj klub náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

MŠMT zahájilo přímou podporu sportovních klubů v roce 2016. Průměrná podpora na jedno dítě v roce 2018 činila 1666 Kč a bylo podpořeno více než 4250 klubů.


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
1. října 2018 v 14:13  

mšmt nemá mít se sportem nic společného,má se starat o tělo-výchovu

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.