Forum 2000 bude o potřebě aktualizovat demokracii

pátek 3. srpna 2018 ·

Tawakkul Karmánová, první arabská ženská nositelka Nobelovy ceny za mír, bude hostem letošní konference Forum 2000. Přijede také finsko-estonská spisovatelka Sofi Oksanenová nebo zakladatel organizace Lékaři bez hranic Bernard Kouchner. ČTK o tom za pořádající organizaci informoval Karel Procházka. Konference Forum 2000 s názvem Democracy: In Need of a Critical Update? se uskuteční 7. až 9. října v Praze.


Přednášky a diskuse se budou zabývat společenskými a ekonomickými výzvami demokracie, rostoucím populismem a nacionalismem nebo zásadními změnami v digitálním prostoru. Pořadatelé uvádějí, že přes úspěchy demokracie vedoucí k historicky unikátní svobodě, stabilitě a prosperitě existují podstatné problémy. "Nezvládnutá migrace, potlačované pocity národní identity, vysoká příjmová nerovnost či nejistota plynoucí z globalizace a rychlých společenských a technologických změn trápí výrazné skupiny obyvatel," uvádějí.

"Dlouhodobé přehlížení významných společenských problémů ze strany elit je neomluvitelné," řekl k tématu konference ředitel Nadace Forum 2000 Jakub Klepal.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.