Na VŠ pokračují i o prázdninách přijímací zkoušky na řadu oborů

úterý 31. července 2018 ·

Vysoké školy i o prázdninách přijímají uchazeče na některé své obory, které se zatím zcela nenaplnily. Uchazečům o vysokoškolské vzdělání se tak nabízí řada technických oborů, ale také některých oborů filozofických, teologických či přírodovědných. Nejvíce lidí se dosud přihlásilo na lékařské, ekonomické a pedagogické fakulty, kde letošní přijímání nových studentů již převážně skončilo. Zájem o studium je většinou srovnatelný s loňskem, zjistila ČTK v anketě mezi vysokými školami.Počet uchazečů o vysokoškolské studium v posledním desetiletí klesal. Souviselo to i s tím, že ze středních škol vycházely slabé ročníky narozené v 90. letech. Dosavadní počet přihlášek k přijímacím zkouškám na některých školách ukazuje, že tento trend bude pokračovat i letos, jinde se zdá, že se pokles zastavil.

Největší zájem je podle zástupců škol, které oslovila ČTK, o pedagogické, ekonomické a zdravotnické obory. Ekonomii chce studovat například polovina uchazečů na pražské ČZU. Ekonomie patří také k nejoblíbenějším oborům na univerzitě v Ústí nad Labem, ve Zlíně či v Českých Budějovicích. Na všech třech školách je krom toho velký zájem také o pedagogické obory, které jsou populární i na plzeňské univerzitě. Ve Zlíně se hodně lidí hlásí ještě na marketing a v Českých Budějovicích, podobně jako v Ústí nad Labem, na zdravotnické obory.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.