Kraj chce regulovat střední soukromé školy a prodloužit povinnou školní docházku

pátek 20. července 2018 ·

Karlovarský kraj navrhuje, aby zřizovatelé škol mohli určovat, které obory se otevřou a kolik přijmou žáků. „O této problematice nyní rozhodují ředitelé. Je to ale absolutně nepochopitelné, když je za kvalitu vzdělávání odpovědný kraj,“ řekla hejtmanka Jana Vildumetzová. Informuje MF DNES.

Jana Vildumetzová (asociacekraju.cz)
Zároveň zmínila, že druhý návrh se bude týkat soukromých středních škol. „O tom, že budou působit v našem kraji, rozhodlo ministerstvo školství a my vůči nim nemáme žádné rozhodovací ani kontrolní kompetence,“ přiblížila hejtmanka.

Poslední návrh by se měl týkat toho, že děti po skončení základní školy už nestudují dál. Zatímco před čtyřmi lety jich bylo v Karlovarském kraji padesát, nyní jich je téměř o tři stovky více. Podle hejtmanky by jedním z možných řešení bylo například to, aby se prodloužila povinná školní docházka na deset let.Celý text naleznete v MF DNES

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
21. července 2018 v 10:08  

když si to zaplatíte ze svého proč by ne

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.