Zdeněk Sotolář k výrokům Stanislava Štecha na adresu učitelů

úterý 19. června 2018 ·

Pod textem Stanislava Štecha o maturitách se na České škole odvíjí dosti emotivní a osobní diskuse na téma, zda a jak případně Stanislav Štech ještě jako náměstek ministryně školství, respektive ministr „urážel učitele“. Požádali jsme o názor Zdeňka Sotoláře, který do diskuse vstoupil, ale především byl svědkem situace, kdy měl podle některých diskutujících Štech označit učitele za „póvl“. Přinášíme  Sotolářovu odpověď.


Zdeněk Sotolář (archiv autora)
Zdeněk Sotolář píše:

Reagovat na slova pana Štecha jsem už musel a neberu zpět ani slovo, ale vytrvalé rozpatlávání této kauzy považuji za pošetilé. Štech určitě nekřičel, že všichni učitelé jsou póvl, možná tím opravdu myslel jen jednoho, (na kterého reagoval). Ale myslíte si, že je tím mravně spanilejší?

Slovo póvl zaznělo, to nelze popírat, navíc určitým způsobem koresponduje s výrokem o negramotných učitelích, ale vracet se k této prošlé kauze dnes už nemá žádný smysl. Přimlouvám se u obou stran za klid zbraní.

2 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
19. června 2018 v 13:49  

Pánové Sárközi, Sotoláři, Soukale, Wagnere, po přečtení článku "Janek Wagner: Stanislav Štech veřejně lže" Na Pedagogickém infu začínám pana Štecha chápat a Vás litovat. J.Týř

Radek Sárközi řekl(a)...
19. června 2018 v 15:10  

Stanislava Štecha vnímám jako nejhoršího ministra školství, i když v anketě Pedagogické komory "zvítězila" Kateřina Valachová.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.