Ekonomická olympiáda: Vítězem je podruhé za sebou student gymnázia v Bílovci

pátek 22. června 2018 ·

Vítězem Ekonomické olympiády je podruhé za sebou Jakub Groman z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Celkově se druhého ročníku projektu, jehož cílem je vyhledávat nejnadějnější budoucí ekonomy, zúčastnilo přes 10 tisíc studentů z 235 škol napříč republikou


“Institut ekonomického vzdělávání dělá přesně to, co naše školství potřebuje – vychytává slabá místa v českém vzdělávání a soustředí se na ně. A jsou to hodně palčivá slabá místa,“ uvedl po převzetí ocenění Jakub, který zvítězil i v loňském premiérovém ročníku Ekonomické olympiády.

Na druhém místě skončil Michal Pitr, student septimy gymnázia Nový PORG v Praze. Jako třetí se umístil Pavel Králík ze třetího ročníku Obchodní akademie v Brně.

Finále Ekonomické olympiády v Praze, do něhož postoupilo z krajských kol téměř 50 studentů, mělo písemnou a ústní část. Po vyhodnocení písemného testu postoupilo 10 studentů s nejvyšším počtem bodů k ústní zkoušce, kde finalisté čelili otázkám porotců, mezi nimiž byli Pavel Potužák, předseda správní rady INEV a přednášející na Vysoké škole ekonomické, a Mojmír Hampl, člen správní rady INEV a viceguvernér ČNB.

V písemné i ústní části byl kladen důraz na schopnost studentů samostatně ekonomicky uvažovat a vyvodit závěry na základě znalosti ekonomických pojmů a principů.

Zdroj: Tisková zpráva INEV

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.