On-line seminář 25.5.: Slovní zásoba a jazykový cit

pondělí 21. května 2018 ·

Mají vaši předškoláci a školáci problémy s obsahem vyjádření, slovní zásobou a stylistikou slovního projevu. Pak nepřehlédněte další online setkání s osvědčenou lektorkou Mgr. Petrou Pšeničkovou.

Cíle setkání:

• Pomoci žákům rozšířit slovní zásobu
• Pomoci žákům rozvíjet jazykový cit
• Zvyšování kompetencí učitelů – seznámení se s aktivitami pro rozvoj jazykového citu a slovní zásoby při běžné výuce

Stručný program setkání:

• téma: materiály, povolání, bydlení, zařízení bytu… – popisování situací, tvoření vět, osvojování si nových pojmů
• slova podřazená a nadřazená, synonyma, homonyma
• přirovnání, protiklady a citoslovce
• pozdravy, rýmy, shoda a odlišnost
• diskuze, výměna zkušeností

Setkání je určeno učitelům 1. a 2. tříd běžné ZŠ, učitelům vyšších ročníků žáků se specifickými poruchami učení či žáků cizinců, učitelům speciálních škol, rodičům dětí, která mají oslabený jazykový cit.

Setkání se koná 25.5. od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.