MŠMT podpoří školní plavání i od září

pátek 25. května 2018 ·

MŠMT pokračuje v podpoře výuky plavání na školách, i v příštím školním roce uhradí žákům cestovné do bazénu. Základní školy si budou moci rozdělit celkem 25 milionů korun z rozvojového programu Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2018 (III. etapa). Školy všech zřizovatelů mohou požádat o dotaci na plavání svých žáků 1. stupně v období září - prosinec 2018.

"Přidělená částka bude určena na dopravu žáků ze školy do bazénu a zpět. Tato dotace může pokrýt celou úhradu za dopravu, a školy tak nebudou muset požadovat tyto peníze od rodičů žáků," říká náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl. Rozvojový program na podporu výuky plavání funguje od školního roku 2017/2018. V první etapě MŠMT přispělo školám na dopravu částkou 18 milionů korun (podpořilo tak 1080 škol), ve druhé etapě, tedy od ledna do června 2018, pak částkou více než 38 milionů korun (podpořeno bylo 1 575 škol).

Rozvojovým programem MŠMT ověřilo zájem škol o tento typ podpory. Do budoucna se plánuje systémové řešení těchto úhrad, například formou ONIV (ostatní neinvestiční výdaje).

Základní školy podají pouze elektronické podklady pro žádost o přidělení finančních prostředků MŠMT prostřednictvím webové aplikace na webových stránkách Národního institutu pro další vzdělávání, a to společně s prohlášením podepsaným statutárním zástupcem základní školy. Elektronické podklady pro žádosti se mohou podávat do 14. 6. 2018. O přidělení dotace rozhodne výběrová komise.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.