Rakousko chce zakázat šátky ve školkách. Podle Islámské náboženské obce jde o populismus

čtvrtek 5. dubna 2018 ·

Rakouská vláda chce zakázat nošení šátků malým dívkám ve školkách a základních školách. Příslušný ústavní zákon má být vypracován do začátku letních školních prázdnin. Zákaz šátků má být obsažen v „zákonu na ochranu dětí“. Vláda chce dát normou najevo, že Rakousko je sekulární stát, zdůvodnil iniciativu ministr školství Heinz Fassmann. Z náboženských důvodů je podle něj šátek na hlavu nutný až od puberty. Informuje ČTK.


Sebastian Kurz (wikimedia.org)
„Naším cílem je čelit jakémukoli vytváření paralelních společností v Rakousku,“ řekl kancléř Sebastian Kurz veřejnoprávní televizi ORF. „K tomu samozřejmě patří i dívky nosící šátek ve školkách nebo základních školách,“ dodal kancléř, podle něhož jde zejména v islámských školkách o stále častější jev.

Vicekancléř a šéf FPÖ Heinz-Christian Strache za návrhem nevidí náboženskou debatu. Spíš jde podle něj o zrovnoprávnění a „integrační opatření“. Malé dívky podle něj musí mít ve svém vývoji svobodu a kromě toho je třeba něco podniknout proti politickému islámu.

Rakouská muslimská obec se na mimořádném jednání svého předsednictva „ve vší rozhodnosti“ vyslovila proti plánovanému opatření. Vládu obvinila z populistické politiky a varovala před přiživováním „nepřátelské představy o islámu“.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.