Podezření z manipulace konkurzů: Rada kraje odložila jmenování ředitele školy

úterý 17. dubna 2018 ·

Podezření z manipulace při výběru ředitelů středních škol, na které jako první upozornila MF DNES, má první dopad. Rada Královéhradeckého kraje včera odložila jmenování ředitele střední školy Zemědělská akademie v Hořicích a bude jej řešit až mimořádná rada kraje 23. dubna.


Podle starosty Lázní Bělohrad Pavla Šubra (STAN) výběr ředitele provázejí nestandardní okolnosti. Do konkurzu na místo ředitele nově vzniklé Zemědělské akademie v Hořicích se přihlásili tři uchazeči. Podle Šubra vítěz konkurzu ve školství v minulosti nepracoval a nesplnil zákonný předpoklad pro místo ředitele spočívající v předchozím působení v řídicí funkci po dobu alespoň pěti let.

Celý text naleznete v dnešní MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.