Oblíbený ředitel školy musí do konkurzu, lidé ho hájí

úterý 3. dubna 2018 ·

Práci ředitele loštické školy si pochvalují rodiče dětí i další obyvatelé města. Oceňují, že škola pod jeho vedením vzkvétá a získává ocenění. Nespokojené s prací ředitele není ani vedení města. O to překvapivěji zapůsobilo nedávné rozhodnutí radních, kteří odhlasovali, že Lubomíru Faltusovi po uplynutí šestiletého období neprodlouží angažmá, a naopak ho odvolali. Ředitele nyní vyberou v novém konkurzu. Rozhodnutí rady vzbudilo mezi rodiči školáků, učiteli i dalšími obyvateli Loštic vlnu nevole. Vznikla dokonce petice, pod níž přibylo během krátké doby přes tři sta podpisů. Informuje MF DNES.


Lubomír Faltus (mu-lostice.cz)
Text petice krok města kritizuje a odmítá. „Škola se pod vedením současného ředitele rozvíjí, modernizuje a aktivně se zapojuje do mnoha vzdělávacích projektů, které přispívají ke zvyšování úrovně vzdělávání žáků a jejich rozvoji,“ píše se v protestu.

„Vzhledem k objektivně pozitivním výsledkům, kterých ve funkci ředitele Základní školy Loštice současný ředitel dosahuje, protestujeme proti jeho odvolání a proti vyhlášení konkurzu na obsazení funkčního místa ředitele,“ uzavírá text petice, která se obrací na starostku, aby vedení obce konkurz znovu zvážilo a nejlépe zrušilo.

Starostka Loštic Šárka Havelková Seifertová navzdory petici na kroku nevidí nic špatného. „Končí šestileté období pana Faltuse ve funkci ředitele. A i když jsme s jeho prací spokojeni, má obec po šesti letech jeho funkčního období právo vypsat konkurz. Rada se rozhodla této možnosti využít. Zároveň však proto musí přistoupit k odvolání dosavadního ředitele,“ uvedla.

Podle ní by ředitel školy neměl mít funkci automaticky jistou až do důchodu. „Určitě je dobré, když svou funkci musí obhajovat,“ míní.

Končící ředitel Lubomír Faltus se do konkurzu přihlásí.

Celý text naleznete v dnešní MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.